Warsztaty stolarskie 2019 (finansowane z środków PUW)

Grudniowe warsztaty stolarskie zrealizowane dla Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie w Rzeszowie były ostatnimi w 2019 roku.

Najpierw, z samego rana jedna z naszych wolontariuszek poszła nazbierać trzciny, która jest idealnym miejscem do zamieszkania dla murarek.  Potem, z niecierpliwością czekaliśmy w stowarzyszeniu na pojawienie się naszych gości i pana Adama, który wspóprowadził z nami warsztaty. W ruch poszły sekatory, tackery, wiertarka, piła, trzcina, kora, szyszki i gałęzie.
Efekt końcowy w postaci hotelu dla owadów już niedługo stanie przy budynku liceum i będzie czekał na pierwszych lokatorów 

Wszystkie warsztaty stolarskie zrealizowane w 2019 roku zostały sfinansowane  w ramach projektu „Pokonaj kryzys bezdomności”. Projekt był realizowany przez Stowarzyszenie ZUPEŁNE DOBRO  w okresie 1 czerwca – 31 grudnia 2019 i współfinansowany ze środków Wojewody Podkarpackiego. Głównym celem projektu była organizacji warsztatów dla  osób w kryzysie bezdomności z projektowania i realizacji rękodzieła, w tym wypadku hoteli dla owadów. Następnie osoby bezdomne  przygotowywały szkice hoteli, stelaże oraz półprodukty, które zostały wykorzystane podczas warsztatów  dla szkół z Rzeszowa i okolic.